Cam Çözümleri

Mikapen olarak müşteri memnuniyeti ilkesi ile sistemlerimizi kusursuz kılmak için cam çözümlerini "kendi imalat hattımızda" çözmekteyiz.

Lamine Cam

Güvenlik camı, cam levhaların ve polivinil butiral (PVB) filmlerin dönüşümlü olarak istiflenmesiyle elde edilen camdır, aranan ana özelliğe bağlı olarak, PVB'nin kalınlığı birkaç filmin üst üste binmesi ile elde edilebilir. "Polivinil butiral / cam" yapışma, basınç altında ısıl işlemle elde edilir. PVB filmin rolü, bir darbe camın kendisini parçaladıktan sonra camı yerinde tutmaktır, böylece lamine cam pasif koruma sağlar. Camlar, montajdan önce temperlenebilir veya termal olarak güçlendirilebilir. Farklı tip Lamine cam akustik ses yalıtımlarında eşsiz performans sağlarken UV ışınlarına karşı yüksek koruma sağlar.

Isı cam

Yalıtım camı iki (çift cam) veya üç (üçlü cam) cam tabakasından oluşur ve bir ara parçası aracılığıyla kurutulmuş Argon gazı ile ayrılır. Özel kenar contaları ve avrupa standartlarında özel nem emme çıtaları camın sıkılığını ve bütünlüğünü sağlar. Sistemlerimizde kullandığımız ve imalatını yaptığımız camlar basit ısıcamlara göre, ısı yalıtımı ve akustik olarak yüksek verimlilik ve performans değerlerine sahiptir. İsteğe göre camine cam ile kombinlenebilir ve yine tercihe göre cam içinde veya dışında istenilen renkte ve adette çıta (karolaj) uygulaması yapılabilir.

Temperli Cam

Temperli cam, mekanik özelliklerini iyileştirmek için düz cama işlenir. Temperli cam, normal cama göre iki ila beş kat daha güçlüdür Temperli camlar güvenlikli camının bir parçasıdır.

Camın 600 ° C civarında bir fırından geçirilmesi ve ardından ani ve hızlı soğutma ile termal sertleştirme elde edilir.

Low-E Cam

Low-e (düşük emisyonlu) dışarıdaki ışığın geçmesine izin veren yüzeyindeki çok ince görünmez metalik katman Ultra viyola ışınlarının geçmesini çok büyük oranda engelleyen çift veya üçlü, termos şeffaf bir camdır. Argon gazı ile kullanılabilir. Düşük emisyonlu camın temel avantajı, enerji maliyetlerinin düşürülmesidir. Bu yalıtım camı, kışın ısıtma maliyetlerini azaltmanın yanı sıra yazın güneş enerjisi girişini de azaltarak klima maliyetlerini düşürür. Low-e camlar tek camlara göre %77 oranında verimlilik sağlarken basit ısıcamlara göre yaklaşık %50 oranda ısı tasarrufu sağlar.

Reflekte Cam

Standart camlardan farklı olarak dış katman ayna efekti yaratarak kullanılan alanın dışarıdan görülmesini engeller. Mimarların cephe sistemlerinde sıklıkla tercih ettiği reflekte camlar ağırlıklı olarak hastaneler, klinikler, spor salonlarında tercih edilir.

Akustik Cam

Akustik izolasyonlu camlar dışarıdan gelen rahatsız edici sesleri (trenler, karayolu trafiği, uçaklar ve diğerleri) filtreleyen bir camdır. Ses yalıtımını en üst düzeye çıkarmak için lamine cam + ısıcam kombinasyonu ile kullanılması tavsiye edilir.

TOP